De Musicaldatabase

Log in

Of log in met je account:

Wachtwoord vergeten?

Musical Awards 2008

Categorieën

ANWB Publieksprijs voor Beste Grote Musical

  1. Tarzan (winnaar)

ANWB Publieksprijs voor Beste Kleine Musical

  1. De Fabeltjeskrant (winnaar)

Beste Mannelijke Hoofdrol in een Kleine Musical

  1. Alex Klaasen in Verplichte figuren (winnaar)
  2. Arjan Ederveen in De Fantasticks (genomineerd)
  3. Frank Lammers in Route 66 (genomineerd)
  4. Karel Simons in De brief voor de koning (genomineerd)

Beste Mannelijke Bijrol in een Kleine Musical

  1. Arie Cupé in De Fabeltjeskrant (winnaar)
  2. Peter van Rooijen in Verplichte figuren (genomineerd)
  3. Martin Stritzko in De Fabeltjeskrant (genomineerd)

Beste Lichtontwerp

  1. David Hersey in Les Misérables (winnaar)
  2. Richard Pacholksi in Les Misérables (winnaar)
  3. Mike den Ottolander in De matroos in de doos (genomineerd)
  4. Uri Rapaport in Ciske de Rat (genomineerd)

Beste Mannelijke Bijrol in een Grote Musical

  1. Jamai Loman in Les Misérables (winnaar)
  2. Hajo Bruins in Ciske de Rat (genomineerd)
  3. René van Kooten in Into the Woods (genomineerd)
  4. William Spaaij in Fame (genomineerd)

Beste Vrouwelijke Bijrol in een Grote Musical

  1. Martine de Jager in Verplichte figuren (winnaar)
  2. Marjolijn Touw in Ciske de Rat (winnaar)
  3. Doris Baaten in Fame (genomineerd)
  4. Marjolein Algera in Les Misérables (genomineerd)
  5. Talita Angwarmasse in Fame (genomineerd)
  6. Samora Bergtop in Billie Holiday (genomineerd)
  7. Rick Nicolet in Route 66 (genomineerd)

Aanstormend Talent

  1. Freek Bartels in Les Misérables (winnaar)
  2. Freek Bartels in Into the Woods (winnaar)
  3. Jette Carolijn van den Berg in Dirty Dancing (genomineerd)
  4. Anne Deliën in Pinokkio (genomineerd)
  5. Jeroen Robben in De Fantasticks (genomineerd)

Beste Geluidsontwerp

  1. Jørgen Verhaeren in Fame (winnaar)
  2. Bobby Aitken in Dirty Dancing (genomineerd)
  3. Jeroen ten Brinke in Evita (genomineerd)

Beste Kostuum / Pruiken / Make Up

  1. Cocky van Huijkelom in Evita (winnaar)
  2. Yan Tax in Ciske de Rat (genomineerd)
  3. Joëlle Meerbergen in Pinokkio (genomineerd)

Beste Script

  1. André Breedland in Ciske de Rat (winnaar)
  2. Alain Boublil en Jean-Marc Natel in Les Misérables (genomineerd)

Beste Liedteksten

  1. André Breedland in Ciske de Rat (winnaar)
  2. Jurrian van Dongen in Verplichte figuren (genomineerd)
  3. Seth Gaaikema in Kuifje: De Zonnetempel (genomineerd)

Beste Mannelijke Hoofdrol in een Grote Musical

  1. René van Kooten in Les Misérables (winnaar)
  2. Stanley Burleson in Evita (genomineerd)
  3. Wim van den Driessche in Les Misérables (genomineerd)
  4. Bill van Dijk in Pinokkio (genomineerd)
  5. Danny de Munk in Ciske de Rat (genomineerd)

Beste Vertaling / Bewerking

  1. Koen van Dijk in Into the Woods (winnaar)
  2. André Breedland in Ciske de Rat (genomineerd)
  3. Maurice Wijnen in Ciske de Rat (genomineerd)
  4. Daniël Cohen in Evita (genomineerd)

Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Grote Musical

  1. Mariska van Kolck in Ciske de Rat (winnaar)
  2. Brigitte Heitzer in Evita (genomineerd)
  3. Miranda van Kralingen in Kuifje: De Zonnetempel (genomineerd)
  4. Kim-Lian van der Meij in Fame (genomineerd)
  5. Anita Davis in Bubbling Brown Sugar (genomineerd)

Beste Decorontwerp

  1. Pieter de Koninck in Pinokkio (winnaar)
  2. Arjen Klerkx, Misjel Vermeiren, Coen Bouman en Carla Janssen Höfelt in Ciske de Rat (genomineerd)
  3. Eric van der Palen in Evita (genomineerd)

Beste Regie

  1. Paul Eenens in Ciske de Rat (winnaar)
  2. Koen van Dijk in Into the Woods (genomineerd)
  3. Pieter van de Waterbeemd in Billie Holiday (genomineerd)
  4. Peter de Baan in Billie Holiday (genomineerd)
  5. Jasper Verheugd in Pinokkio (genomineerd)

Beste Compositie / Arrangementen

  1. Henny Vrienten in Ciske de Rat (winnaar)
  2. Marco Braam in Into the Woods (genomineerd)
  3. Dirk Brossé in Kuifje: De Zonnetempel (genomineerd)

Beste Vrouwelijke Hoofdrol in een Kleine Musical

  1. Ruth Jacott in Billie Holiday (winnaar)
  2. Mieke Dijkstra in De Fabeltjeskrant (genomineerd)
  3. Ellen Pieters in Verplichte figuren (genomineerd)
  4. Daniëlle Veneman in Shhh... It Happens! (genomineerd)

Beste Choreografie / Musical Staging

  1. Stanley Burleson in Ciske de Rat (winnaar)
  2. Nathalie Robitsky in Bubbling Brown Sugar (genomineerd)
  3. Rich Ascroft in Bubbling Brown Sugar (genomineerd)
  4. Kate Champion in Dirty Dancing (genomineerd)
  5. Petra Hanskens in Pinokkio (genomineerd)